Tüm dünyadaki ölümlerin yaklaşık %30'u kardiyovasküler hastalıklar (KVH) kaynaklıdır. Türkiye'de hastalığa yakalanma oranının %40 ve hastalık sebebi ile ölme oranının da %25 olması bizleri ilk bu konuda çalışmaya itmiştir. Bu oranı düşürebilmek ve sağlık masraflarını azaltabilmek amacı ile çalışmalarımız başlamıştır. Önleyici sağlık tedbirlerini herkesin erişebileceği basitlikte ve ucuzlukta sunmanın, ülkemize yapılabilecek en değerli katkı olduğuna inanan ekibimiz, kapsamlı ve karmaşık klinik veri analizlerini otomatik hale getirerek sağlık planı sponsorlarının ve üyelerinin kronik hastalıkları daha hızlı tespit etmelerine ve daha iyi yönetmelerine yardımcı olacak bir tıbbi teknoloji sistemi geliştirmiştir.


2017 yılında Teknopark Pendik İstanbul’da tamamen yerli sermaye ile kurulan Livewell Giyilebilir Sağlık Ürün Hizmet ve Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş., çatısı altında sürdürdüğümüz çalışmalarla, Cardiom Mobil EKG Takip Cihazını ve Livewell Akıllı Sağlık Platformunu geliştirmeye devam ediyoruz.


2019 yılı sonunda Cardiom Uzun Süreli Ritim Takip Sistemi ve Livewell Akıllı Sağlık Platformu içerisinde Livewell EKG Analiz ve Yorumlama Algoritma Yazılımı piyasaya sunulmuştur.


Livewell Giyilebilir Sağlık Ürün Hizmet ve Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş., yenilikçi anlayışı, araştırma ve geliştirmeye yönelik çalışmaları, Türk mühendis ve çalışanları ile yerli ve mili sağlık sistemleri sunmaya devam etmektedir.


Ortaklık yapısı:


Livewell Giyilebilir Sağlık Ürün Hizmet ve Teknolojileri San. Ve Tic. A.Ş., %100 oranında Trakya Yatırım Holding A.Ş. iştirakidir.